Masa bucuriei de Sfintele Paști la Centrul Medico Social de la Dedulești, protoieria Pitești

(Publicat în: 29 aprilie 2019)

La îndemnul și cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop Calinic, Sectorul Social, Filantropic și de Misiune, are în grijă proiectul social Masa bucuriei pascale.

Începând cu anul 2010, în mod neîntrerupt, parohiile Dedulești, Vărzaru și Morărești reprezentate de preoții: Băluță Nicolae Mădălin, Tache Cosmin,  și Vladu Popa Victor dăruiesc alimentele pentru această perioadă sfântă, celor 27 de persoane care se află în Centrul Medico Social Dedulești.

Această acțiune a început la inițiativa preotului paroh Băluță Nicolae Mădălin de la Parohia Dedulești, care asigură și asistența religioasă.

Ajutor la domiciliu – activitate socială în parohia Înălțarea Domnului, protoieria Curtea de Argeș

Biserica Domnească din Pitești și-a prăznuit hramul