in

Masa bucuriei frățești, parohia Înălțarea Domnului, protoieria Curtea de Argeș

(Publicat în: 24 decembrie 2019)

Când sufletele sunt rănite de patimi grele, când ghearele osândirii de aproapele ne fură toată bucuria de a sta împreună cu cei dragi, când pizma, invidia și altele asemenea acetora ne rod sufletul precum caria roade dintele, Dumnezeu ne întinde mereu funia milosteniei ca să ne ridicăm din nou de la neomenie la omenie, de la tristețe la bucurie, ne învață Sfântul Ioan Gură de Aur.

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului prin Sectorul Social, Filantropic și de Misiune a desfășurat o activitate filantropică, în care preoții slujitori Herișanu Ion Cosmin și Tache Marin de la parohia Înălțarea Domnului, protoieria Curtea de Argeș au oferit alimente pentru masa de Crăciun celor cu venituri modeste.

Bucuria de a dărui, parohia Drăguțești, protoieria Pitești

Vestim Nașterea Pruncului Iisus – cateheză parohia Rotărești