in

Masa bucuriei frățești, parohiile Rotărești și Bascov, protoieria Pitești

(Publicat în: 29 martie 2019)

Milostenia tămăduieşte partea cea iute a sufletului, postul veştejeşte pofta, iar rugăciunea curăţeşte mintea şi o găteşte către vederea celor ce sunt. Pentru că Domnul ne-a dat nouă poruncile potrivit cu puterile sufletului, ne învață Sfântul Maxim Mărturisitorul.

Arhiepiscopia Argeşului şi Muscelului, prin Sectorul Social, Filantropic și de Misiune, a organizat o acţiune filantropică, în care preoţii slujitori Enescu Tiberiu de la parohia Rotărești și Tudor Răzvan de la parohia Bascov, au adus o bucurie oamenilor de la Adăpostul pe timp de noapte din Pitești Nord, cărora le-au oferit o masă caldă.

 

ZIUA POLIȚIEI ROMÂNE la Școala Gimnazială Mircea cel Bătrân din Curtea de Argeș

Folosul postului în viața micilor creștini – cateheză parohia Brătești, protoieria Curtea de Argeș