in

Masa bucuriei în parohia Bălilești, protoieria Câmpulung Muscel

(Publicat în: 21 august 2018)

Dă milostenie din cele ce ai și de la niciun sărac să nu-ți întorci fața ta, și atunci nici de la tine nu se va intoarce fața Lui Dumnezeu. Când ai mult dă mai mult; când ai puțin dă mai puțin,  dar nu pregeta sa faci milostenie.  Și iți vei adăuga prin aceasta vistierie bogată pentru zile grele. Că milostenia izbăvește de la moarte și nu te lasă să te cobori în întuneric. (Tobit 4, 7-10).

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului, prin Sectorul Social-Filantropic și de Misiune a venit în ajutorul unor credincioși fără venituri, prin alimentele oferite de părintele slujitor Negescu Cicelon de la parohia Bălilești, protoieria Câmpulung Muscel.

Neagoe Basarab: „Părinte adevărat”

Ajutor la domiciliu, parohia Glavacioc din protoieria Costești