in

Masa bucuriei în Parohia Coasta Uzinei din protoieria Mioveni

(Publicat în: 6 septembrie 2019)

Semănătorul cu bucurie aruncă sămânța, cu toate că nu știe ce va culege. Cu atât mai bucuros se cade a fi acela care, în chip de ogor, cultivă Cerul. Dacă dați puțin cu bucurie, dați mult dând puțin; dacă dați mult cu întristare, acest mult se micșorează.

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului, prin Sectorul Social, Filantropic și de Misiune, a desfășurat o acțiune socială la parohia Coasta Uzinei din Protoieria Mioveni, în care părintele slujitor Marcu Marin, a dăruit alimente, îmbrăcăminte și jucării pentru o familie fără venituri.

 

Ghiozdanul meu, în comunele Morărești și Ciomăgești, protoieria Pitesti

Tabăra de Creație Religioasă „Sfântul Cuvios Pafnutie Pârvu Zugravul” – Mănăstirea Robaia