in

Masa bucuriei în parohia Costești, protoieria Costești

Manifestarea dărniciei fără să aștepți ceva în schimb înseamnă libertate, înseamnă conștientizarea faptului că ai destul pentru tine, înseamnă convingerea că Dumnezeu te iubește chiar și atunci când nu te ridici la standardele acceptate în societate, în cele din urmă înseamnă înțelegerea faptului că cea mai mare milostenie – chiar dacă tu ești cel ce o manifestă – o are chiar sufletul tău.

În Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului, cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Calinic, Sectorul Social, Filantropic și de Misiune, a organizat o acțiune socială în care părintele slujitor Alexandru Ionel de la parohia Costești, protoieria Costești, a oferit pachete cu alimente pentru copii.
 

Strai „popesc”

Bucuria de a dărui, lucrare socială în parohia Turculești, protoieria Topoloveni