in

Masa bucuriei la parohia Lunca Corbului, protoieria Costești

Prin nicio altă virtute nu se aseamănă omul atât de mult Părintelui său Ceresc precum o face prin milostenie și nicio altă faptă bună nu își dobândește o așa de înaltă răsplată din partea Lui precum iubirea semenilor, în mod deosebit a celor aflați în necaz și suferință, în lipsuri materiale și dureri tainice lăuntrice, uitați și neajutorați, umilți și prigoniți, marginalizați sau ignorați.

Cu purtarea de grijă a Înaltpreasfințitului Părinte Calinic, Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului prin Sectorul Social, Filantropic și de Misiune a desfășurat o activitate filantropică, în care părintele slujitor Alexandru Ionel de la parohia Costești, ajutat de oameni de suflet, a dăruit alimente și îmbrăcăminte pentru șapte familii nevoiașe din parohia Lunca Corbului, protoieria Costești, păstorite de părintele slujitor Crăcană Radu Sergiu.

Cateheză în parohia Greci I, protoieria Topoloveni

Sfinții Îngeri în viața copiilor la Biserica Sfântul Gheorghe din Curtea de Argeș