in

Masa bucuriei – parohia Glavacioc, protoieria Costești

(Publicat în: 17 martie 2020)

Ceea ce dăruim aici, în această viață pământească, le vom primi în frumusețea lumii nevăzute cu mai mare cinste și câștigurile vor fi mari și duhovnicești. Aici, lucrurile pe care le dăruim înseamnă cerere, însă în viața cealaltă înseamnă comoară adunată, împrumut și datorie, fiindcă Sfânta Scriptură zice: ”Cel ce are milă de sărman împrumută Domnului, și El îi va răsplăti fapta lui cea bună” (Pilde 19, 17).

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului prin Sectorul Social, Filantropic și de Misiune a venit în ajutorul unei familii, prin darurile oferite de părintele slujitor Dan Stancu de la parohia Glavacioc, protoieria Costești.

Daruri pentru copiii din comuna Uda, protoieria Pitești

Importanța postului în viața copiilor, cateheză la parohia Sfânta Vineri, municipiul Pitești