in

Masa bucuriei, parohia Înălțarea Domnului, protoieria Curtea de Argeș

(Publicat în: 2 decembrie 2019)

Când sufletele sunt rănite de patimi grele, când ghearele osândirii de aproapele ne fură toată bucuria de a sta împreună cu cei dragi, când pizma, invidia și altele asemenea acetora ne rod sufletul precum caria roade dintele, Dumnezeu ne întinde mereu funia milosteniei ca să ne ridicăm din nou de la neomenie la omenie, de la tristețe la bucurie, ne învață Sfântul Ioan Gură de Aur.

În Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului, Sectorul Social, Filantropic și de Misiune, a organizat o acțiune socială în care preoții slujitori Herișanu Ion Cosmin și Tache Marin de la parohia Înălțarea Domnului, protoieria Curtea de Argeș, au dăruit hrană caldă credincioșilor.

 

Milostenia, poartă către Cer, mănăstirea Glavacioc

Hristos în mijlocul tinerilor, cateheză la parohia Mavrodolu, protoieria Pitești