in

Masa bucuriei – parohia Prundu III, municipiul Pitești

(Publicat în: 10 aprilie 2019)

Prin cei sarmani, prin cei nevoiasi, prin cei bolnavi, prin cei necajiti, Domnul Iisus Hristos vine spre fiecare dintre noi. Se cuvinem dar sa iesim in intampinarea Lui prin fapte bune, milostenie si grija fata de cei in suferinta, caci postul si rugaciunea se desavarsesc prin milostenie.

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului prin Sectorul Social, Filantropic și de Misiune, a  desfasurat la Parohia Prundu III Pitesti cu Hramul,, Nasterea Maicii Domnului”,  sub coordonarea preotului Preda Vilcu Costin  proiectul social  ,,Masa calda pentru  familii nevoiase”

 

HRISTOS: SUFLETUL SATULUI MEU – Concursul Național Catehetic la Biserica Bătușari din Curtea de Argeș

Crosul Campionii Bucuriei în protoieria Costești – comuna Suseni