in

Masa bucuriei – parohia Prundu III, protoieria Pitești

(Publicat în: 18 octombrie 2018)

Dumnezeu nu a randuit  milostenia numai ca sa fie hraniti cei flamanzi si imbracati cei goi ci in primul rand ca sa foloseasca cei care fac milostenie. Caci pentru cel sarman dania primita nu reprezinta mare lucru dar pentru cel care a  facut milostenie, poate insemna Imparatia lui Dumnezeu.

Sectorul Social, Filantropic și de Misiune al Arhiepiscopiei Argeșului și Muscelului, a desfasurat la Parohia Prundu III Pitesti cu Hramul,,Nasterea Maicii Domnului”,  sub coordonarea preotului Preda Vilcu Costin si a preotului  Gurlea Alexandru proiectul social  ,, Masa calda pentru  persoane nevoiase”.

Viața și minunile Sfintei Cuvioase Parascheva – cateheză la parohia Godeni, protoieria Câmpulung Muscel

Sinaxar 19 octombrie 2018