in

Masa bucuriei, parohia Rucărul de Jos, protoieria Câmpulung Muscel

(Publicat în: 29 martie 2020)

Hristos  se poate ascunde in orice om sarman, Hristos e prezent acolo unde ne asteptam mai putin. Trecand indiferenti pe langa mainile intinse care ne cer, s-ar putea sa trecem pe langa mana lui Hristos care ne cere putin pentru a ne darui totul.

Sectorul Social Filantropic și de Misiune al Arhieiscopiei Argeșului și Muscelului, a organizat o activitate social filantropică la parohia Rucărul de Jos, Protoieria Câmpulung Muscel. În urma apelului caritabil adresat credincioșilor, au fost colectate cantități de îmbrăcăminte și alimente, pe care preotul slujitor Lipan Florentin, le-a transportat la Așezământul social de la Valea Screzii.

 

Masa bucuriei, parohia Florica, protoieria Topoloveni

Cercetarea aproapelui – bucurie duhovnicească, parohiile Bascov și Rotărești, protoieria Pitești