in

Masa bucuriei, parohia Sfântul Calinic – Ștefănești

(Publicat în: 23 noiembrie 2015)

Cine prețuiește și ajută pe cel sărac este prieten cu Dumnezeu și descoperă infinita bogăție a Împărăției lui Dumnezeu. Nimic nu apropie așa de mult de Dumnezeu ca milostenia; această virtute, precum ne încredințează textele Sfintei Scripturi se îndreaptă către Mântuitorul: ”Întrucât ați făcut unuia dintre acești frați ai Mei prea mici, Mie Mi-ați făcut”.

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului prin Sectorul Social, Filantropic și de Misiune cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Calinic, a desfășurat o acțiune socială în care părintele slujitor Biolan Cristian de la parohia Sfântul Calinic din orașul Ștefănești a dăruit alimente pentru masa zilnică unei familii nevoiașe.

Cateheză la parohia Berevoiești Pământeni, protoieria Câmpulung Muscel

Cateheză la parohia Prundu I din municipiul Pitești