in

Masa bucuriei, parohia Sfinții Împărați din municipiul Curtea de Argeș

(Publicat în: 5 martie 2020)

Milostenia sau îndurarea creştină izvorăşte din iubirea de Dumnezeu şi de aproapele şi ia forma ajutorării materiale şi morale a semenilor aflaţi în nevoie. Mântuitorul, modelul desăvârşit al milosteniei, ne-a înştiinţat că la Judecata de apoi faptele îndurării trupeşti şi sufleteşti sunt acelea care ne vor deschide porţile fericirii veşnice

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului prin Sectorul Social, Filantropic și de Misiune a adus bucurie pentru o familie cu mulți copii, care au primit alimente de la părintele slujitor Barbu Vasile de la parohia Sfinții Împărați din protoieria Curtea de Argeș.

Comuniunea sfinților – cateheză parohia Mavrodolu, protoieria Pitești

Atelier de pictură la parohia Sfânta Vineri, municipiul Pitești