in

Masa bucuriei, parohia Sfinții Împărați, protoieria Curtea de Argeș

(Publicat în: 11 noiembrie 2019)

Datorită păcatului neascultării protopărinților noștri Adam și Eva, am pierdut haina de lumină protectoare dumnezeiască, trecând în această lume trecătoare și pieritoare, fiind osândiți să ducem o viață care este pradă multor rele și nenorociri. Acum, sănătatea trupului pentru orice om, nu mai poate fi un bun dobândit în mod definitiv, ea nu există niciodată în mod absolut și de fapt nu este altceva decât un echilibru parțial și provizoriu, o stare de mai puțină suferință.

În Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului, prin Sectorul Social, Filantropic și de Misiune, a avut loc o acțiune socială, în care părintele slujitor Barbu Vasile de la parohia Sfinții Împărați din protoieria Curtea de Argeș, a dăruit alimente pentru familiile nevoiașe cu mulți copii.

 

ATELIER DE TOAMNĂ la Școala Băiculești

Slujba Parastasului pentru dascălii și elevii de la Școala Basarab I din municipiul Curtea de Argeș