in

Masa bucuriei – parohiile Bascov și Rotărești din Protoieria Pitești

(Publicat în: 6 februarie 2019)

Ceea ce dăruim aici, în această viață pământească, le vom primi în frumusețea lumii nevăzute cu mai mare cinste și câștigurile vor fi mari și duhovnicești. Aici, lucrurile pe care le dăruim înseamnă cerere, însă în viața cealaltă înseamnă comoară adunată, împrumut și datorie, fiindcă Sfânta Scriptură zice: ”Cel ce are milă de sărman împrumută Domnului, și El îi va răsplăti fapta lui cea bună” (Pilde 19, 17).

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului prin Sectorul Social, Filantropic și de Misiune a venit în ajutorul celor 25 de persoane, beneficiari ai Adăpostului de Urgență pe timp de noapte din Pitești Nord, prin masa caldă dăruită de preoții slujitori Enescu Tiberiu de la parohia Rotărești și Tudor Răzvan de la parohia Bascov.

 

 

Bătrâneți liniștite, parohia Înălțarea Domnului, protoieria Curtea de Argeș

Unitate și Sfințenie în gesturile și vederea noastră