in

Masa bucuriei pentru cei fără adăpost, parohia Prundu III – municipiul Pitești

(Publicat în: 24 aprilie 2018)

Mari sunt aripile milosteniei. Sfâșie văzduhul, trece de lună, lasă în urmă soarele și ajunge în ceruri. Dar nici acolo nu stă. Trece și de ceruri, înconjoară puterile îngerești și se așează în fața Tronului Domnului.

Cu purtarea de grijă a Înaltpreasfințitului Părinte Calinic, Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului prin Sectorul Social, Filantropic și de Misiune a venit tinerilor fără adăpost care primesc hrană caldă, în cadrul proiectului social coordonat de părintele Costin Preda de la parohia Prundu III, protoieria Pitești.

Cateheză la sărbătoarea Sfântului Mare Mucenic Gheorghe, parohia Glavacioc, protoieria Costești

Centenarul Marii Uniri – spectacol în comuna Rociu, protoieria Costești