in

Masa bucuriei pentru cei nevoiași, parohia Prundu III, protoieria Pitești

(Publicat în: 30 noiembrie 2018)

Zice iarăşi marele Ambrosie: „Mare cu adevărat este puterea milosteniei, căci râul dragostei acesteia şterge mulţimea păcatelor, în aşa fel încât, dacă Judecătorul este mânios împotriva celui ce a păcătuit şi voieşte să-l pedepsească, cu puterea milosteniei îl iarta’’.

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului prin Sectorul Social, Filantropic și de Misiune, s-a desfasurat la Parohia Prundu III Pitesti cu Hramul,, Nasterea Maicii Domnului”,  sub coordonarea preotului Preda Vilcu Costin, proiectul social  ,, Masa calda pentru  copii proveniti din familii nevoiase”.

 

Bucuria Sfintei Uniri – serbare la Școala din Poiana Lacului

Sfântul Apostol Andrei, Ocrotitorul României – cateheză la parohia Sfântul Apostol Andrei, Papucești II, municipiul Pitești