Masa bucuriei și a comuniunii, parohia Corbi, protoieria Curtea de Argeș

Milostenia dă aripi urcându-o la tronul Celui Preaînalt, iar fără milostenie, însăși rugăciunea rămâne stearpă. Dăruind celui aflat în neputință, împrumutăm lui Hristos care a spus: oricine va da un pahar de apă în numele Meu, adevărat zic vouă, nu-și va pierde plata sa (Marcu, 9, 21).

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului prin Sectorul Social, Filantropic și de Misiune a desfășurat o acțiune socială în care părintele slujitor Roșu Irinel de la parohia Corbi, protoieria Curtea de Argeș, a dăruit alimente pentru o familie cu venituri modeste.

Dăruind vei dobândi – parohia Sfântul Apostol Andrei – Papucești II, protoieria Pitești

Înălțarea Sfintei Cruci – cateheză la parohia Lunca Corbului, protoieria Costești