in

Masa bucuriei și a comuniunii, parohia Rucărul de Jos, protoieria Câmpulung Muscel

(Publicat în: 1 mai 2019)

Milostenia definește facerea de bine izvorâtă din faptele milei creștine, ca expresie a dragostei, evlaviei și compasiunii pentru aproapele noastru aflat în nevoie. Aceasta este un răspuns la mila și milostivirea lui Dumnezeu față de om, devenind o adevărată datorie pentru cei care formează Biserica lui Hristos.

În Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului, Sectorul Social, Filantropic și de Misiune a venit în sprijinul beneficiarilor de la Azilul Social de la Valea Screzii. Preoții slujitori de la parohia Rucărul de Jos, protoieria Câmpulung Muscel, dimpreună cu credincioșii au organizat o colectă de îmbrăcăminte și alimente, care au fost oferite celor aflați în nevoie.

 

Dăruind vei dobândi, parohia Slatina, protoieria Curtea de Argeș

Bucuria darului, parohia Lunca Corbului, protoieria Costești