in

Masă caldă pentru cei nevoiași – parohia Prundu III, protoieria Pitești

Dragostea si milostenie cer efort la început, dar pe urmă dau multă odihnă… Când un om are îndelungă răbdare si bunătate, acestea arată că are iubire în el.  Sfântul Cosma Etolianul ne spune: “Am văzut două iubiri care mântuiesc si acestea sunt iubirea către Dumnezeu si iubirea către aproapele“. Ce ne cere Dumnezeu? Să-L iubim cu toată inima, puterea si fiinta noastră; să-l iubim pe aproapele nostru ca pe noi însine. Să ne schimbăm purtarea, gandirea caci prin iubire Dumnezeu ne va deschide raiul.

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului prin Sectorul Social, Filantropic și de Misiune, a  desfasurat la Parohia Prundu III Pitesti cu Hramul,, Nasterea Maicii Domnului”,  sub coordonarea preotului Preda Vilcu Costin   proiectul social  ,,Masa calda pentru copiii proveniti din familii nevoiase”

 

 

Donează sânge! Salvează o viață – campanie în orașul Mioveni

Primăvară-n suflet, activitate catehetică în parohia Lăzărești, protoieria Câmpulung Muscel