in

Masă caldă pentru cei nevoiași, parohia Prundu III, protoieria Pitești

Milostenia este fapta care ne muta bunurile pamantesti in Ceruri, transformandu-le in comoara pe care nici hotii nu o pot fura si nici rugina nu o poate manca. Milostenia sadita pe pamant aduce roada dubla si aici dar si dincolo, ne da indraznire catre Dumnezeu, iertare de pacate, apropiere de ingeri, veselie duhovniceasca.

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului prin Sectorul Social, Filantropic și de Misiune, a  desfasurat la Parohia Prundu III Pitesti cu Hramul,, Nasterea Maicii Domnului”,  sub coordonarea preotului Preda Vilcu Costin   proiectul social  ,,Masa calda pentru copiii proveniti din familii nevoiase”

 

Zâmbet în suflet de copil – parohia Glavacioc, protoieria Costești

HRISTOS: SUFLETUL SATULUI MEU – Concursul Național Catehetic la Școala Valea Danului