in

Masă caldă pentru copii din familii nevoiașe – parohia Prundu III, protoieria Pitești

(Publicat în: 4 aprilie 2019)

Cine seamănă slab, va culege slab. Cine seamănă în binecuvântări, în binecuvântări va şi culege. Cine seamana cu bucurie si din belsug, belsug si fericire va culege. Prin urmare, atunci cand se face milostenie, trebuie indepartata orice urmă de regret, trebuie alungat orice gand de judecata, iar mana intinsa cu o bucata de paine trebuie sa fie insotita de un chip luminos. Caci nimic nu este mai dureros decat sa stai cu mana intinsa si sa primeste un colt de paine cu ura si dispret.

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului prin Sectorul Social, Filantropic și de Misiune, a  desfasurat la Parohia Prundu III Pitesti cu Hramul,, Nasterea Maicii Domnului”,  sub coordonarea preotului Preda Vilcu Costin   si ajutorul teologului Vasile Danut, proiectul social  ,,Masa calda pentru copiii proveniti din familii nevoiase”

 

Rezultatele Concursului județean VESTITORII PRIMĂVERII!, ediția a III-a de la Școala Gimnazială Mircea cel Bătrân din Curtea de Argeș

Sfânta Cruce – Altarul iubirii lui Dumnezeu, cateheză parohiile Rotărești și Bascov