in

Masă caldă pentru copiii nevoiași, parohia Prundu III din municipiul Pitești

(Publicat în: 23 aprilie 2019)

Cel ce face milostenie trebuie sa ia aminte la semanator, care arunca din belsug seminte in brazdele pamantului, cu nadejdea unei recolte bogate. De aceea, cand faci milostenie, nu saracesti ci te imbogatesti,  nu imputinezi ceea ce ai ci inmultumesti, dai putin si poti primi totul.

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului prin Sectorul Social, Filantropic și de Misiune, a  desfasurat la Parohia Prundu III Pitesti cu Hramul,, Nasterea Maicii Domnului”,  sub coordonarea preotului Preda Vilcu Costin,  proiectul social  ,,Masa calda pentru  copiii proveniti din familii nevoiase”

 

Bucuria de a încondeia ouă, parohia Sfinții Voievozi din Municipiul Curtea de Argeș

Ce reprezintă prima zi din Săptămâna Mare, cateheză la parohia Zăvoi, protoieria Pitești