in ,

Masă caldă pentru copiii proveniți din fmailii nevoiașe – parohia Prundu III, protoieria Pitești

Dumnezeu iubeste milostenia din sufletul omului mai mult decât orice altă virtutei. Sa ne rugam lui Dumnezeu să ne dea harul milosteniei, caci milostenia urcă până la tronul lui Dumnezeu si face să coboare mila lui Dumnezeu  peste toti. Dăruiesti ceva si Dumnezeu îti va dărui de o sută de ori mai mult. Orice dăruim săracilor ni se va da înmultit în ceruri; si, când sufletul o să plece din această viată, îsi va ridica răsplata milosteniei lui.

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului prin Sectorul Social, Filantropic și de Misiune, a desfasurat la Parohia Prundu III Pitesti cu Hramul,,Nasterea Maicii Domnului”,  sub coordonarea preotilor Preda Vilcu Costin si Zahiu Traian Catalin,  proiectul social  ,, Masa calda pentru copiii proveniti din familii   nevoiase”.

 

Milostenia, cheia mântuirii, parohia Corbi, protoieria Curtea de Argeș

Darul sănătății, parohia Bătușari, Protoieria Curtea de Argeș