in

Masa calda pentru familii nevoiase, parohia Prundu III, municipiul Pitesti

(Publicat în: 27 octombrie 2019)

Mancarea pe care o daruiesti te satura mai mult decat cea pe care o consumi, haina pe care o dai de pomana te imbraca mai bine decat cea pe care o pastrezi pentru tine. Darul pe care il faci  te veseleste mai mult decat cel pe care il primesti.  Bucuria milosteniei nu are comparatie, caci ea vine direct de la Dumnezeu.

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului prin Sectorul Social, Filantropic și de Misiune, a  desfasurat la Parohia Prundu III Pitesti cu Hramul,, Nasterea Maicii Domnului”,  sub coordonarea preotului Preda Vilcu Costin,  proiectul social  ,,Masa calda pentru  familii nevoiase”.

Protoieria Mioveni – Campionii Bucuriei Sociale, octombrie 2019

Grădinița Căsuța cu Povești din Curtea de Argeș a sărbătorit ZIUA MĂRII NEGRE