in

Masa calda pentru familii nevoiase – parohia Prundu III, protoieria Pitești

(Publicat în: 23 noiembrie 2019)

Cel ce gandeste la Dumnezeu se gandeste la orice om, cel apara pe cel asuprit are pe Dumnezeu aparator iar cel ce intinde bratul sau cu milostivire asupra celui nevoias primeste sprijin bratul lui Dumnezeu. Cel care da din putinul sau aproapelui, nu da din ale sale si nu va ramane in paguba, caci toate vin de la Dumnezeu si El le va inmulti.

Sectorul Social, Filantropic și de Misiune, a  desfasurat la Parohia Prundu III Pitesti cu Hramul,, Nasterea Maicii Domnului”,  sub coordonarea preotului Preda Vilcu Costin si a preotului Gurlea Ionut Alexandru proiectul social  ,,Masa calda pentru  familii nevoiase”.

 

Lumina ochilor şi limbajul mâinilor creştinilor ortodocşi surzi din Piteşti

Protoieria Mioveni – Campionii Bucuriei Sociale, noiembrie 2019