in

Masă caldă pentru pentru persoanele nevoiașe, parohia Prundu III, protoieria Pitești

(Publicat în: 7 octombrie 2019)

Omul care iubeste si face milostenie nu suferă. Când harul lui Dumnezeu aprinde inima, omul duhovnicesc simte dragoste nesfârsită pentru fratele său. Simte înlăuntrul său că îi îmbrătisează pe toti, si frati, si prieteni, si dusmani, si toată zidirea neînsufletită. Răutatea si indiferenta sunt apăsătoare, dragostea si milostenia  sunt reprezinta alinare. Dragostea lui Dumnezeu este odihnă duhovnicească.

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului prin Sectorul Social, Filantropic și de Misiune, a  desfasurat la Parohia Prundu III Pitesti cu Hramul,, Nasterea Maicii Domnului”,  sub coordonarea preotului Preda Vilcu Costin,  proiectul social  ,,Masa calda pentru  persoane nevoiase”.

Să învățăm pentru viitor – parohia Rotărești, protoieria Pitești

Protoieria Câmpulung Muscel – Campionii Bucuriei Sociale, septembrie 2019