in

Masa comuniunii creștine – parohia Sfântul Apostol Andrei – Papucești II, protoieria Pitești

(Publicat în: 13 mai 2020)

Binefacerile noastre ne sunt cel mai adesea răsplătite, pentru că Dumnezeu, care este Părinte Bun şi Iubitor, nu uită pe cel care a rupt din puţinul său pentru a da şi celui lipsit, pentru a îmbrăca pe cel gol sau pentru a-l alina pe cel în suferinţă. În înţelepciunea poporului nostru milostenia este nemuritoare.

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului prin Sectorul Social, Filantropic și de Misiune a venit în ajutorul celor 25 de persoane care se află în Adăpostul de Noapte Pitești Nord, care au primit hrană caldă din partea preoților Costache Ionel, Dumitrescu Doru și Vețeanu Alin Codruț de la parohia Sfântul Apostol Andrei – Papucești II, protoieria Pitești.

 

 

Cercetarea aproapelui, parohia Retevoiești– Protoieria Mioveni

Împreună pentru a fi bine, parohia Turculești, protoieria Topoloveni