in

Masa comuniunii frățești, parohia Prundu III, municipiul Pitești

(Publicat în: 6 iunie 2019)

Când cineva dăruieste celuilalt din putinul lui, asta are valoare. Cei doi bănuti ai văduvei au fost mai lăudati, decat averile multe  pe care le-au dat altii. Si dacă din al nostru dăruim celorlalti, bucuria acelor suflete ne va aduce nouă folos. Milostenia necesita putin efort la inceput, pana cand vom invata cat e de importanta,  dar apoi ne va aduce multa odihna.

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului prin Sectorul Social, Filantropic și de Misiune, a  desfasurat la Parohia Prundu III Pitesti cu Hramul,, Nasterea Maicii Domnului”,  sub coordonarea preotului Preda Vilcu Costin,  proiectul social  ,,Masa calda pentru  familii nevoiase”, proiect sustinut si de persoane cu inima mare, Vasile Danut si Vasile Oana.

ZAMBET DE COPIL – ACTIVITATE DE ZIUA INTERNATIONALA A COPILULUI, LA PAROHIA GAVANA III PITESTI

Examenul de certificare a competențelor profesionale la Seminarul Teologic din Curtea de Argeș