in

Masă de Crăciun – parohia Prundu III din municipiul Pitești

(Publicat în: 6 ianuarie 2019)

De Craciun, iubirea lui Dumnezeu faţă de noi, s-a aratat prin trimiterea Fiului Său în lume. Prin urmare, cum putem sa raspundem mai bine iubirii Lui Dumnezeu daca nu prin  rugăciune şi iubire faţă de semeni, iubire adevarata nu doar din vorbe ci intrupata in milostenie?

Cu purtarea de grijă a Înaltpreasfințitului Părinte Calinic, Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului prin Sectorul Social, Filantropic și de Misiune, a  desfasurat la Parohia Prundu III Pitesti cu Hramul,, Nasterea Maicii Domnului”,  sub coordonarea preotului Preda Vilcu Costin un proiect social constand in oferirea de alimente, dulciuri si haine groase unor copii proveniti din familii nevoiase.

 

De la suflet către suflet, parohia Sfinții Împărați Constantin și Elena, protoieria Curtea de Argeș

Protoieria Pitești – Campionii Bucuriei Sociale, ianuarie 2019