in

Meditații, pictură și repetiții la cor la parohia Găvana IV din Pitești

(Publicat în: 1 decembrie 2019)

Educaţia religioasă ocupă un loc bine definit în procesul complex al formării caracterului uman prin intermediul şcolii, corespundând unei laturi evidente a fiinţei umane. Cum şcoala pregăteşte sistematic persoana în perspectiva intelectuală, morală, civică, estetică şi igienică, componenta religioasă se adaugă acestora în mod firesc şi organic, urmărindu-se complementaritatea şi continuitatea de ordin instructiv şi formativ.

La Centrul Social-Cultural Sfânta Maria Magdalena din cadrul Parohiei Găvana IV din municipiul Pitești, continuă activitățile educative. În această perioadă, copiii au participat la meditațiile de la limba română, după care au pictat și au făcut repetiții la corul parohial.

ZIUA MUNŢILOR BUCEGI sărbătorită la Grădinița Căsuța cu Povești din Curtea de Argeș

Daruri pentru copii, parohia Glavacioc, protoieria Costești