in

Milostenia – bucuria sufletului, parohia Glavacioc, protoieria Costești

(Publicat în: 8 mai 2019)

Să nu facem milostenie privind doar la cel care primește milostenia, ci gândindu-ne la Cel care Își însușește lucrurile pe care le dăm săracului, și Care făgăduiește să le întoarcă pe toate cele pe care le dăruim. Și, astfel, îndreptându-ne gândul către Dumnezeu, să oferim cu toată râvna!

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului, prin Sectorul Social, Filantropic și de Misiune, a inițiat și coordonat proiecte social-filantropice și misionare, prin care slujitorii Sfintelor Altare, dăruiesc cele necesare traiului zilnic creștinilor.

Părintele slujitor Dan Stancu de la parohia Glavacioc a fost prezent în mijlocul celor singuri și aflați în suferință, oferindu-le sprijin duhovnicesc și hrană pentru trup prin darurile oferite.

SATUL ROMÂNESC sărbătorit la Grădinița O lume minunată din Curtea de Argeș

Ajutor la domiciliu, parohia Sfântul Ioan Botezătorul din Pitești