in

Milostenia – bucuria sufletului, parohia Izvorul Tămăduirii, protoieria Pitești

(Publicat în: 10 ianuarie 2019)

Milostenia este calea sigură care duce la Dumnezeu, El Însuși recomandându-ne să fim milostivi: ”Fiți deci milostivi, precum și Tatăl vostru Cel ceresc, milostiv este”. Mântuitorul amintește virtutea milstoniei în legătură cu desăvârșirea: ”De voiești să fi desăvârșit, mergi, vinde averile tale și le dă săracilor și vei avea comoară în cer.”

Preoții slujitori Grecu Nicolae și Odă Nicolae de la parohia Izvorul Tămăduirii din municipiul Pitești, împreună cu credincioșii, au dăruit copiilor de la Valea Plopului, patru tone de alimente, haine, obiecte de uz personal și rechizite.

 

 

Linguşitori, jos masca

Masa bucuriei și a comuniunii – parohia Corbi, protoieria Curtea de Argeș