in

Milostenia – bucuria sufletului, parohia Leordeni, protoieria Topoloveni

(Publicat în: 28 aprilie 2020)

Să nu facem milostenie privind doar la cel care primește milostenia, ci gândindu-ne la Cel care Își însușește lucrurile pe care le dăm săracului, și Care făgăduiește să le întoarcă pe toate cele pe care le dăruim. Și, astfel, îndreptându-ne gândul către Dumnezeu, să oferim cu toată râvna!

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului, prin Sectorul Social, Filantropic și de Misiune, a inițiat și coordonat proiecte social-filantropice și misionare, prin care slujitorii Sfintelor Altare, dăruiesc cele necesare traiului zilnic creștinilor.

Părintele slujitor Stanciu Ionuț de la parohia Leordeni, protoieria Topoloveni, a fost prezent în mijlocul celor singuri și aflați în suferință, oferindu-le sprijin duhovnicesc și hrană pentru trup prin darurile oferite în parteneriat cu magazinele Prima din localitate.

 

Ajutor la domiciliu, Parohia Zigoneni, protoieria Curtea de Argeș

Hrană pentru trup, binecuvântare pentru suflet, parohia Adormirea Maicii Domnului – Papucești I, protoieria Pitești