in

Milostenia – bucuria sufletului, parohia Sfântul Apostol Andrei – Papucești II, protoieria Pitești

(Publicat în: 11 februarie 2020)

Milostenia este calea sigură care duce la Dumnezeu, El Însuși recomandându-ne să fim milostivi: ”Fiți deci milostivi, precum și Tatăl vostru Cel ceresc, milostiv este”. Mântuitorul amintește virtutea milstoniei în legătură cu desăvârșirea: ”De voiești să fi desăvârșit, mergi, vinde averile tale și le dă săracilor și vei avea comoară în cer.”

Sectorul Social, Filantropic și de Misiune al Arhiepiscopiei Argeșului și Muscelului a venit în ajutorul unei familii cu diverse greutăți, prin darurile oferite de părintele slujitor Doru Dumitrescu de la parohia Sfântul Apostol Andrei – Papucești II din municipiul Pitești.

Rugăciune de ZIUA BOLNAVULUI la Biserica Sfântul Gheorghe din Curtea de Argeș

Credința, al șaselea simț al omului, cateheză parohia Rotărești, protoieria Pitești