in

Milostenia, bucurie pentru suflet, parohia Rucărul de Jos, protoieria Câmpulung Muscel

(Publicat în: 6 februarie 2019)

Rugăciunea și postul formează cele două aripi cu care creștinul poate zbura până la Hristos, iar amândouă unite cu milostenia ne duc până în fața Preasfintei Treimi și formează cea mai sigură scară de mântuire pentru creștini. O scară numai cu trei trepte care ne poate ridica de jos, unde suntem căzuți împreună cu Adam, până sus, în Împărăția Cerurilor.

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului prin Sectorul Social, Filantropic și de Misiune, a venit în ajutorul unor persoane defavorizate social, care au primit îmbrăcăminte din partea părintelui slujitor Lipan Florentin de la parohia Rucărul de Jos, Protoieria Câmpulung Muscel.

 

Unitate și Sfințenie în gesturile și vederea noastră

Manuale de Religie pentru elevii de la Școala Generală „Nicolae Simonide” din Pitești