in

Milostenia, bucurie pentru suflet, parohia Vulpești, protoieria Costești

(Publicat în: 18 martie 2020)

Rugăciunea și postul formează cele două aripi cu care creștinul poate zbura până la Hristos, iar amândouă unite cu milostenia ne duc până în fața Preasfintei Treimi și formează cea mai sigură scară de mântuire pentru creștini. O scară numai cu trei trepte care ne poate ridica de jos, unde suntem căzuți împreună cu Adam, până sus, în Împărăția Cerurilor.

Părintele slujitor Burcea Adrian Corneliu de la parohia Vulpești, protoieria Costești, a oferit unei familii nevoiașe cu mulți copii, daruri constând în: îmbrăcăminte, alimente, obiecte de igienă personală și dulciuri.

Cercetarea aproapelui – bucurie duhovnicească, parohia Rucărul de Jos, protoieria Câmpulung Muscel

Parohia Mavrodolu-cateheză la micii grădinari