Milostenia, cheia virtuților – mănăstirea Glavacioc

Milostenia nu este compasiune pasivă și fără rezultat, ci gest activ prin care ne dovedim dragostea față de celălalt. Și în acest gest se ascunde o frumusețe rară, Dumnezeiască, deoarece „frumusețea milosteniei nu se măsoară după cantitate, ci după dărnicia sufletului” (Sfântul Ioan Hrisostom).

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului prin Sectorul Social, Filantropic și de Misiune, a desfășurat o acțiune socială în care părintele protosinghel Casian Crețu, starețul Mănăstirii Glavacioc, a dăruit alimente familiilor nevoiașe.

Slujbă de pomenire de Ziua Deținuților Politici Anticomuniști la Penitenciarul Pitești

VESTITORII PRIMĂVERII – concurs județean la Școala Gimnazială Mircea cel Bătrân Curtea de Argeș