in

Milostenia, coroana virtuților, parohia Fundeni, protoieria Câmpulung Muscel

(Publicat în: 5 martie 2020)

Milostenia sau îndurarea creştină izvorăşte din iubirea de Dumnezeu şi de aproapele şi ia forma ajutorării materiale şi morale a semenilor aflaţi în nevoie. Mântuitorul, modelul desăvârşit al milosteniei, ne-a înştiinţat că la Judecata de apoi faptele îndurării trupeşti şi sufleteşti sunt acelea care ne vor deschide porţile fericirii veşnice

Sectorul Social, Filantropic și de Misiune al Eparhiei Argeșului și Muscelului, a desfășurat o activitate filantropică, venind în sprijinul familiei cu foarte mulți copii din localitatea Stoienești, prin darurile oferite de părintele slujitor Ciprian Dragomir de la parohia Fundeni, protoieria Câmpulung Muscel.

Zâmbet în suflet de copil, Mănăstirea Glavacioc

Daruri pentru elevii de la Liceul Victor Slăvescu din comuna Rucăr, protoieria Câmpulung Muscel