in

Milostenia, coroana virtuților – parohia Glavacioc, protoieria Costești

(Publicat în: 7 noiembrie 2019)

Sfântul Ioan Gură de Aur ne învață că: „A nu da săracilor din avere înseamnă a o prăda. Să nu vă îndoiţi, căci tot ce avem noi nu este proprietatea noastră, ci este a Domnului Dumnezeu, ori în ce chip am primit-o. Dacă noi ajutăm cu ea pe cei nevoiaşi, vom dobândi, prin aceasta, mare binecuvântare.

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului – Sectorul Social, Filantropic și de Misiune,  a desfășurat o acțiune socială în care părintele slujitor Dan Stancu de la parohia Glavacioc, protoieria Costești, a venit în ajutorul unei familii, dăruind alimente.

Educația, poartă către viitor – parohia Găvana IV din municipiul Pitești

Ajutor la domiciliu, parohia Sfântul Ioan Botezătorul, protoieria Pitești