in

Milostenia, coroana virtuților, parohia Glavacioc, Protoieria Costești

(Publicat în: 22 noiembrie 2018)

Permanent, în minte și în suflet, trebuie să aveam această datorie sfântă: milostenia. Fiecare creștin este dator să fie darnic, asemenea pământului care întoarce semințele primit însutit și înmiit, să fie milostiv și iertător, pentru că Dumnezeu este milostiv și îndelung iertător cu noi toți.

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului prin Sectorul Social, Filantropic și de Misiune a inițiat o serie de proiecte sociale pentru credincioșii care întâmpină diferite probleme în viața de zi cu zi. Părintele slujitor Dan Stancu de la parohia Glavacioc, protoieria Costești, a dăruit alimente și îmbrăcăminte pentru o familie nevoiașă.

Activități educative în parohia Găvana IV din municipiul Pitești

Maica Domnului, model de viețuire creștină, cateheză parohia Maica Precista, Protoieria Pitești