in

Milostenia, coroana virtuților, parohia Mavrodolu, protoieria Pitești

(Publicat în: 18 octombrie 2018)

Cu purtarea de grijă şi cu îndemnul permanent al Înaltpreasfinţitului Părinte Calinic, în Arhiepiscopia Argeşului şi Muscelului, prin Sectorul Social, Filantropic și de Misiune, se desfășoară activități de binefacere, milostenie şi sprijin pentru persoanele defavorizate din punct de vedere social.

Urmând cuvintelor Mântuitorului Hristos, flămând am fost și Mi-ați dat să mănânc, cu sprijinul material al câtorva credincioși, parohia Mavrodolu prin preoții Dumitrescu Horia și Stănescu Paul a dăruit alimente și haine unei familii defavorizate.

 

Sfânta Cruce, semnul iubirii lui Dumnezeu pentru noi – cateheză parohia Rucărul de Jos, protoieria Câmpulung Muscel.

Bucuria de a fi creștin, cateheză parohia Glâmbocata I, protoieria Topoloveni