in

Milostenia, coroana virtuților, parohia Sfântul Apostol Andrei – Papucești II, Protoieria Pitești

(Publicat în: 5 august 2018)

Mântuitorul Hristos ne-a iubit şi ne iubeşte nespus de mult, iar această iubire a culminat primind de bună voie jertfa dureroasă de pe Crucea Golgotei. Mântuitorul, mai întâi şi mai presus de toate, a fost „Samarineanul“, care S-a aplecat asupra noastră, a păcătoşilor, cu o totală dăruire de sine şi ne-a vindecat rănile şi ne-a încredinţat „casei de oaspeţi“, care este Sfânta Biserică, până la deplina vindecare.

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului – Sectorul Social, Filantropic și de Misiune, prin părintele slujitor Doru Dumitrescu de la parohia Sfântul Apostol Andrei – Papucești II, protoieria Pitești, a oferit alimente pentru o familie cu venituri modeste.

 

Pelerinaj Parohia Dealul Viilor, Protoieria Pitești

Protoieria Pitești – Campionii Bucuriei Sociale, august 2018