in

Milostenia, coroana virtuților, parohia Sfinții Voievozi, Protoieria Curtea de Argeș

(Publicat în: 22 aprilie 2017)

Mila definește o atitudine de iertare a celui ce a greșit și de compasiune față de cel aflat în nevoie, iar cei milostivi sunt oamenii care prin acțiuni concrete împlinesc nevoile celor aflați în suferință.

Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Calinic, Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului prin Sectorul Social, Filantropic și de Misiune, a organizat o activitate filantropică în parohia Sfinții Voievozi, protoieria Curtea de Argeș, în care preoții slujitori Arsene Nicolae și Ovidiu Vlăsceanu au adus bucurie pentru câteva familii cu venituri modeste, care au primit alimente și dulciuri.

Izvorul Tămăduirii – sărbătoarea cinstirii și preaslăvirii Maicii Domnului, cateheză parohia Sfânta Vineri, municipiul Pitești

Sinaxar 23 aprilie 2017