in

Milostenia, coroana virtuților, parohiile Rotărești și Bascov, protoieria Pitești

(Publicat în: 17 decembrie 2018)

Milostenia pune cel mai bine în evidenţă manifestarea creştinului în societate. Este expresia vizibilă a modului cum ne punem în lucrare credinţa noastră, care este moartă, dacă nu o susţinem cu fapte pe măsură.

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului prin Sectorul Social, Filantropic și de Misiune a desfășurat o acțiune de întrajutorare în parohia Momaia din Protoieria Curtea de Argeș, în care preoții slujitori Enescu Tiberiu de la parohia Rotărești și Tudor Răzvan de la parohia Bascov din Protoieria Pitești, au dăruit comunității defavorizate social, haine, încălțăminte și produse de igienă.

 

Bucuria Nașterii Mântuitorului – cateheză parohia Glavacioc, protoieria Costești

Protoieria Mioveni – Campionii Bucuriei Sociale, decembrie 2018