in

Milostenia – darul lui Dumnezeu pentru oameni, parohia Găvana IV, protoieria Pitești

(Publicat în: 11 februarie 2020)

Marele Arhanghel al lui Dumnezeu, Rafail, care a fost trimis să ajute la căsătorie lui Tobie, a zis: ”Bună este rugăciunea cu post, cu milostenie și cu dreptate. Mai bine este a face milostenie decât a strânge aur, că milostenia din moarte izbăvește și curăță păcatele. Cei ce fac milostenia din dreptate, umple-se-vor de viață, iar cei ce păcătuiesc, vrăjmași sunt ai vieții lor”.

Părintele slujitor Lăudat Daniel de la parohia Găvana IV din municipiul Pitești, dimpreună cu oameni de suflet, au adus bucurie pentru câteva familii din parohia Schitu Golești, protoieria Câmpulung Muscel, păstorită de părintele Albu Felix, dăruindu-le haine și alimente.

Darul sfânt al sănătății, parohia Glâmboc, protoieria Pitești

EDUCAȚIA RUTIERĂ PENTRU CEI MICI la Școala Gimnazială Mircea cel Bătrân din Curtea de Argeș