in

Milostenia, hrană pentru suflet, parohia Fâlfani II, protoieria Costești

(Publicat în: 26 decembrie 2018)

„Să ne câștigăm binecuvântarea și să încercăm să fim binevoitori. Nici măcar noaptea să nu suspende datoriile tale de milostenie. Să nu zici: ”Mă voi întoarce și mâine o să te ajut”. Să nu treacă timp între intenția ta și fapta ta de binefacere. Binefacerea, de fapt, nu permite amânare” (Sfântul Grigore de Nazianz)

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului prin Sectorul Social, Filantropic și de Misiune, a organizat o activitate filantropică în parohia Fâlfani II, protoieria Costești, în care părintele slujitor Miu Mihai a dăruit alimente și dulciuri copiilor din localitate.

O ce veste minunată – colinde la parohia Lăzărești, protoieria Câmpulung Muscel

CENTENARUL la Școala”Basarab I” din Curtea de Argeș