in

Milostenia, hrană pentru suflet, parohia Moșoaia, Protoieria Pitești

(Publicat în: 3 decembrie 2018)

Milostenia este o virtute și constă în a da din ce-ți prisosește celor ce sunt în nevoie și a dărui chiar din puținul tău celor aflați în lipsă. Milostenia înseamnă, alături de dărnicie materială și dăruire sufletească și numai așa ea se apropie de iubirea aproapelui.

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului prin Sectorul Social, Filantropic și de Misiune, în parteneriat cu Spitalul Județean de Urgență Argeș a organizat o activitate filantropică în care părintele slujitor Ponov Andrei Valentin de la parohia Moșoaia a oferit saci cu haine pentru persoanele fără adăpost care se prezintă în perioadele geroase la Unitatea de primiri urgențe a Spitalului Județean.

 

Alături de cei nevoiași, mănăstirea Glavacioc

Unitate și Sfințenie în gesturile și vederea noastră – parohia Sfinții Voievozi din Curtea de Argeș