in

Milostenia, hrană pentru suflet, parohia Sfânta Vineri – municipiul Pitești

(Publicat în: 11 noiembrie 2016)

Fapta bună săvârșită pentru aproapele nostru se întoarce și asupra celui care o săvârșește, umplându-i sufletul de bucurie și aducându-i răsplată din partea Tatălui Ceresc, Izvorul de la care vine ”toată darea cea bună și tot darul desăvârșit”. Umple sufletul cu bucuria de a face bucurie, de a săvârși tot mai multe și tot mai înalte fapte de bunătate și de mângâierea și binecuvântarea pe care o revarsă în sufletul celui milostiv Dumnezeu.

Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Calinic, Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului prin Sectorul Social, Filantropic și de Misiune a desfășurat o acțiune socială în care părintele slujitor Gîrbea Gheorghe de la parohia Sfânta Vineri, protoieria Pitești, a dăruit alimente și un ajutor financiar pentru procurarea de medicamente, unei persoane cu venituri modeste.

Manuale de Religie pentru elevi, oferite de parohia Găvana IV din Pitești

Bucuria de a dărui în parohia Momaia, protoieria Curtea de Argeș